كمپاني سریال پاریس اخبار فرهنگی و هنری

كمپاني: سریال پاریس اخبار فرهنگی و هنری

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری آقای مهران مدیری آیا برنامه ملک مطیعی را پخش نکردید؟ / آیا باید 40 سال صداوسیم

ناصر خان رفت ولی شما را به وجدانتان قسم اهالی سینما، کمی زیاد ‌هوای هم را داشته باشیم. 

آقای مهران مدیری آیا برنامه ملک مطیعی را پخش نکردید؟ / آیا باید 40 سال صداوسیم

پرویز پرستویی: آقای مهران مدیری آیا برنامه ملک مطیعی را پخش نکردید؟ / آیا باید 40 سال صداوسیما از اسم ناصر ملک مطیعی و امثال وی وحشت کند و بترسد؟

عبارات مهم : ایران

ناصر خان رفت ولی شما را به وجدانتان قسم اهالی سینما، کمی زیاد هوای هم را داشته باشیم.

مراسم تشییع و بدرقه ناصر ملک مطیعی در منزل سینما 2 (خیابان وصال) و خیابان های اطراف آن با حضور گسترده مردم و سینماگران برپا شد.

به گزارش ایسنا، صبح یکشنبه 6 خرداد ماه جمعیت زیادی از مردم در کنار بازیگران و صورت های معروف به ساختمان شماره دو منزل سینما رفتند تا این هنرمند قدیمی را به سمت منزل ابدی بدرقه کنند.

آقای مهران مدیری آیا برنامه ملک مطیعی را پخش نکردید؟ / آیا باید 40 سال صداوسیم

در این مراسم که با اجرای کامران ملکی عضو هیات مدیره منزل سینما همراه بود، وجه غالب صحبت ها گله از عملکرد صدا و سیما بود که زیاد از سوی مردم عنوان شد و بازیگران و صورت های معروف نیز در سخنان خود این عنوان را مطرح کردند که آیا بعد از مرگ، صدا و سیما به ناصر ملک مطیعی پرداخت.

محمد متوسلانی به عنوان یکی از هنرمندانی که در این مراسم صحبت کرد بعد از دعوت مردم به آرامش و همراهی جهت بهتر برگزار شدن مراسم به شعارهای مردم و به گله مندی ها اشاره کرد و گفت: کسانی که چنین ظلمهایی میکنند باید ببینند مردم چه می خواهند. تاریخ حتما جواب میدهد که این ظلمها از نکبت است یا نادانی یا عقده.

ناصر خان رفت ولی شما را به وجدانتان قسم اهالی سینما، کمی زیاد ‌هوای هم را داشته باشیم. 

پژمان بازغی به عنوان یکی از بازیگران بعد از انقلاب گفت: قدر پیشکسوتان مثل بهروز وثوقی و مسعود کیمیایی، سعید راد و…را بدانیم.

محسن امیریوسفی مدیر کانون کارگردان سینما با بیان اینکه باید یادی از قیصر سینمای کشور عزیزمان ایران کند، خبر کوتاهی از طرف بهروز وثوقی پخش کرد که او گفته بود:« بعد از ۴۰ سال صدایم بین مردم پخش میشود ولی در اندوه از دست دادن یک فرد ماندگار هستم که مثل من ۴۰ سال منتظر بود. من امروز داغدار برادری دور از وطن هستم. ناصر عزیز ۳۰ سال بر پرده محبوب مردم بود و ۴۰ سال بیرون از پرده محبوب بود و الان رفت نزد فردین و علی حاتمی. اینها ستون سینمای کشور عزیزمان ایران باقی می مانند.»

سپس پرویز پرستویی در ادامه بیان کرد: بهروز وثوقی حجت را تمام کرد و امروز همه جای دنیا ما را می بینند که چطور از هنرمندانمان تجلیل می کنیم.

آقای مهران مدیری آیا برنامه ملک مطیعی را پخش نکردید؟ / آیا باید 40 سال صداوسیم

این بازیگر با اشاره به اینکه باید به پوری بنایی، انوشیروان روحانی، سعید راد، نصرت کریمی و همه هم نسلان او تسلیت گفت، در پاسخ به شعارهای مختلفی که مردم سر می دادند، گفت:اینجا هستیم چون میهن ما اینجاست و مهر وطن نیروی بزرگ ماست. این سایه گسترده است و گسترده تر میشود و وای به حال کسانی که این سایه را نمی خواهند. مهر مردم مرهم هست. در این ساعات گذشته صدا و سیما به یاد آورد ناصر خان را ببیند ولی یادتان می آید چند وقت پیش با او چه کردید؟ ناصر خان تاریخ سینمای کشور عزیزمان ایران هست. صدا و سیما، مال شما نیست. با پول ما و بیت المال صدا و سیما شده است است.

وی با انتقاد از اتفاقات پیش آمده در برنامه های تلویزیونی ضبط شده است با حضور ملک مطیعی گفت: آقای مهران مدیری شما هنرمند شایسته ای هستید و یک پرسش از مهمان خود می پرسیدید که عاشق هستی؟ شما می دانستی که ناصر ملک مطیعی عاشق مردم است؟ آیا او را دعوت کردید و بعد تلویزیون به جایش محیط زیست نشان داد؟ اینها که اختلاس نکردند. من از صدا و سیما پرسش دارم که آیا او فقط فیلم علی عطشانی را بازی کرده؟ «فرمان» سینما نبوده که در سابقه کاری اش فقط به همان یک فیلم اشاره می کنید. آن «بالا »که مدام میگویید اجازه پخش نداده کیست و کجاست؟ چه شد که بعد از فوت مسئله ندارد؟

ناصر خان رفت ولی شما را به وجدانتان قسم اهالی سینما، کمی زیاد ‌هوای هم را داشته باشیم. 

پرستویی در آخر سخنانش افزود: ناصر خان رفت ولی شما را به وجدانتان قسم اهالی سینما، کمی زیاد هوای هم را داشته باشیم. بگذارید نسل تازه که میآید قدر بداند. این شتر دم منزل همه می خوابد.

مسعود کیمیایی کارگردان سینما هم بیان کرد: ما از اینکه هنرمندمان رفت ناراحتیم ولی اینجا ماندن و فیلمسازی هم خیلی سخت هست. من دلتنگ بهروز وثوقی هستم چون از نوجوانی با هم کار کردیم. کسی که اینجا مانده خیلی مشکل کشیده هست. من به ناصر ملک مطیعی که با او قیصر را کار کردم تعظیم میکنم.

آقای مهران مدیری آیا برنامه ملک مطیعی را پخش نکردید؟ / آیا باید 40 سال صداوسیم

او با اشاره به صحبت های پرویز پرستویی گفت: پرویز پرستویی بازیگری بی پروا است و بدانید ترس، دشمن جسارت است.

تشییع پیکر

امیر علی ملک مطیعی فرزند این بازیگر هم مطرح کرد: آرزوی من این بود که تصویر پدرم را روی پرده ببینم و این اتفاق در فیلم آقای عطشانی (نقش نگار) رخ داد. او دوست داشت یک یادگاری قشنگ جهت شما بگذارد.

او با تقدیر خاص از پرستویی گفت: ایشان از پدر من خیلی حمایت کردند و حجت الله ایوبی (رییس سابق شرکت سینمایی) هم با مشکلاتی که برایش پیش آمد ولی پشت پدرم ایستاد و فیلمش اکران شد و من توانستم او را به آرزویش برسانم ولی از رییس صدا و سیما هم می پرسم که آیا خبر فوت پدر من از صدا و سیما پخش می شود و این فقط یک پرسش است که چطور می شود هنگامی که هنرمندی می میرد، می شود تصویرش پخش شود ولی تا مدتی قبل امکانش نبود!

پیکر ناصر ملک مطیعی بعد از اقامه نماز به وسیله حجت الاسلام آهنگران، روی دوش مردم و در خیابان وصال شیرازی به قطعه بازیگران و صورت های معروف بهشت زهرا بدرقه شد.

از جمله بازیگران و صورت های معروف و مسوولان حاضر در این برنامه میتوان به سعید راد، فرامرز قریبیان،پوری بنایی،بهزاد فراهانی،خشایار اعتمادی،فریدون جیرانی،حسین محجوب،منوچهر شاهسواری، ابراهیم داروغه زاده و… اشاره کرد.

ناصر ملک مطیعی در سن ۸۸ سالگی بامداد شنبه 5 خرداد ماه از دنیا رفت؛ او متولد ۱۳۰۹ در پایتخت کشور عزیزمان ایران بود و در حدود ۱۰۰ فیلم و سریال در قبل از پیروزی انقلاب اسلامی ایفای نقش کرده بود.

وی علاوه بر بازیگری، سابقه نویسندگی و تهیه کنندگی سینما را نیز در کارنامه فعالیت های فرهنگی و هنری خود داشت.

ملک مطیعی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی بازی نکرد ولی در سال ۱۳۹۲ در فیلم سینمایی «نقش نگار» به کارگردانی علی عطشانی برابر دوربین رفت و پیش تر هم برابر دوربین مستند «قیصر 40 سال بعد» به کارگردانی مسعود نجفی رفت.

این بازیگر پیشکسوت طی روزهای گذشته به علت نارسایی کلیه و تنگی نفس در بیمارستان خوابیدن شده است بود.

واژه های کلیدی: ایران | سینما | برنامه | سینمای | سینمایی | بازیگران | سینماگران | اهالی سینما | پرویز پرستویی | ناصر ملک مطیعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog